Përçues gome

Kërko
Mbyllni këtë kuti kërkimi.

Ndalesa juaj e Besuar

Prodhuesi i tubave dhe zorrëve silikoni

Po kërkoni një prodhues të besueshëm të tubave dhe zorrëve silikoni? Suconvey garanton që ju do të merrni tubin dhe zorrën e gomës silikoni të cilësisë më të lartë të disponueshme në industri për çdo qëllim. Ne ju kemi të mbuluar nëse keni nevojë për zorrë gome silikoni OEM/ODM me shumicë, tub ose zëvendësime për një projekt DIY. Merrni një ofertë FALAS sot!

Zorra ose tubi i gomës silikoni është një lloj produkti gome silikoni i ekstruduar që i referohet një pjese të lidhur me tub me disa nyje për përcjelljen e gazit, lëngut ose lëngut me grimca të ngurta. Zakonisht, pasi lëngu është nën presion nga ventilatorët, kompresorët, pompat dhe kaldajat, ai rrjedh nga presioni i lartë në presionin e ulët, dhe lëngu mund të transportohet gjithashtu nga presioni ose graviteti i tij. Tuba përdoren gjerësisht, kryesisht përdoren në furnizimin me ujë, kullimin, ngrohjen, furnizimin me gaz, transportin në distanca të gjata të naftës dhe gazit, ujitjen bujqësore, inxhinierinë hidraulike dhe instalime të ndryshme industriale.

Lloje të ndryshme tubash dhe çorape silikoni

SUCONVEY ofron tuba dhe çorape silikoni me cilësi të lartë

Zorra jonë silikoni e klasës ushqimore prodhohet si vula me temperaturë të lartë, temperaturë të ulët dhe pajisje ngrohjeje të përdorura në industrinë e ushqimit, pijeve, ujit, mjekësisë, qumështit, karburantit dhe vajit. Është materiali i kërkuar i cilësisë më të lartë

Tuba prej gome silikoni i klasës mjekësore është përdorur për më shumë se 50 vjet në një sërë aplikimesh mjekësore. Është bërë nga një polimer i pastër, pa erë dhe pa shije që nuk reagon me trupin ose me materiale të tjera. 

Zorra jonë me presion të lartë prej silikoni është e përforcuar me pëlhurë poliester dhe platin të ngurtë. Është jo toksik dhe pa nënprodukte perokside, gjë që ndihmon në parandalimin e zverdhjes gjatë përdorimit. Aty ku pastërtia është kritike…

Zorra me temperaturë të lartë silikoni ka një rreze të mirë përkuljeje dhe një mbulesë silikoni blu. me një përforcim të fibrave najloni
Mund të durojë temperatura deri në 280°C dhe deri në minus 55°C.

Tubi ynë i trajtuar me platin është ideal për aplikime të lëngjeve dhe pompave peristaltike. Ky produkt përveç pamjes së tij ka veti të shkëlqyera mekanike. Ka një rezistencë të lartë ndaj këputjes dhe temperaturë funksionimi.

Tubi ynë i qumështit silikoni është i trajtuar me platin dhe i prodhuar ekskluzivisht për sektorin e qumështit. Nuk është toksik dhe nuk prodhon nënprodukte të peroksidit, duke siguruar që tubi të mos zverdhet gjatë përdorimit.

Tub silikoni elektrik përçues është një lloj tubi që është bërë nga silikoni dhe është projektuar për t'u përdorur në aplikime elektrike. Tubi është në gjendje të përçojë energjinë elektrike për shkak të faktit se është bërë me një material përçues, siç është karboni i zi.

Zorra jonë silikoni me gërsheta është një zorrë fleksibël e përkulur me platin dhe peroksid, me diametër zakonisht nga 3 mm në 40 mm me një model të veçantë dhe karakteristikat e dizajnit transparent, jo toksik dhe pa peroksid.

Tubi me shkumë sfungjeri është një lloj izolimi që është bërë nga shkuma polimer. Shpesh përdoret për të izoluar tubacionet e ujit, kabllot elektrike dhe komponentët e tjerë në ndërtesa. Tubat me shkumë sfungjeri përdoren gjithashtu në industrinë e automobilave dhe hapësirës ajrore.

Zorra jonë fluorosilikon është projektuar për të mbajtur vajin nga depërtimi në murin e zorrës. Ka rezistencë të madhe ndaj vajit, mjegullës së naftës, karburantit dhe kimikateve të tjera, gjë që nuk krahasohet me alternativa të krahasueshme.

Zorra silikoni e përforcuar me tela është një zgjedhje popullore për aplikimet e automobilave dhe industriale ku kërkohet rezistencë ndaj temperaturave të larta, kimikateve dhe gërryerjes.

Gypat silikoni janë zgjedhjet më të mira për zorrët e ftohësit, radiatorit dhe turbo-s që përdoren zakonisht në makina dhe automjete të tjera, sepse ato i rezistojnë temperaturave dhe presioneve të larta. Rezistoni degradimit nga kimikatet, vajrat.

Suconvey mund të prodhojë reduktues të drejtë dhe përkulës me cilësi të lartë në madhësi të ndryshme nga Kina. Zvogëluesit e zorrës silikoni zvogëlojnë madhësinë e zorrës duke formuar një vulë midis bërrylit dhe zorrës.

Suconvey mund të prodhojë reduktues të drejtë dhe përkulës me cilësi të lartë në madhësi të ndryshme nga Kina. Zvogëluesit e zorrës silikoni zvogëlojnë madhësinë e zorrës duke formuar një vulë midis bërrylit dhe zorrës.

Suconvey mund të prodhojë reduktues të drejtë dhe përkulës me cilësi të lartë në madhësi të ndryshme nga Kina. Zvogëluesit e zorrës silikoni zvogëlojnë madhësinë e zorrës duke formuar një vulë midis bërrylit dhe zorrës.

Goma silikoni ka veti të shkëlqyera rezistente ndaj nxehtësisë në shumë fusha të ndryshme. Tubi silikoni në formë T-je është i ndërtuar nga një rreshtim silikoni blu, përbërje silikoni blu dhe përforcues 100% fije poliesteri.

Gypat silikoni të formës U janë zgjedhjet më të mira për zorrët e ftohësit, radiatorit dhe turbo-s që përdoren zakonisht në makina dhe automjete të tjera, sepse ato i rezistojnë temperaturave dhe presioneve të larta.

Tubat e gomës silikoni prodhohen zakonisht si çorape transferimi ose tuba të përdorur në industrinë e ushqimit, pijeve, ujit, mjekësisë, qumështit, karburantit dhe vajit. Është materiali i kërkuar i cilësisë më të lartë dhe kemi kaluar të gjitha certifikatat e kërkuara.

Ne jemi prodhuesi profesional i tubave të gomës silikoni special me porosi në Kinë. Tub prej gome silikoni të veçantë me porosi karakterizohet nga rezistenca ndaj temperaturës së lartë, rezistenca ndaj motit, pa erë, rezistenca ndaj vajit.

Ne jemi të vetëdijshëm për

Cilësia e tubit dhe zorrës silikoni

Rreth kompanisë

FABRIKE Profesionale dhe Eksperte e tubave SILIKONI

Suconvey është një prodhues profesionist i produkteve të gomës silikoni që zgjedh lëndët e para të cilësisë më të lartë nga e gjithë bota si përvojën tonë të gjatë në këtë industri pasi krahasojmë materialet nga vende dhe rrethe të ndryshme, ne heqim qafe materialet me çdo reagim dhe produkt të keq .
Gjatë këtyre viteve të zhvillimit, produktet tona prej gome silikoni u eksportuan pothuajse në të gjitha vendet e botës, ne kemi një distributor të qëndrueshëm në shumë vende të zhvilluara si SHBA, Kanada dhe Japoni… të cilët marrin mbështetjen më të sinqertë nga blerja me një ndalesë. përvojë dhe shërbim pas shitjes. Ne morëm një reputacion të mirë global nga shpërndarësit dhe përdoruesit përfundimtarë. Shpresoj se mund të rritemi gjithmonë së bashku me miqtë tanë bashkëpunëtorë.

Rubber përçues | Prodhuesi i tubave prej gome silikoni
Rubber përçues | Prodhues me porosi të tubave silikoni
Rubber përçues | fabrika e guarnicioneve gome silikoni
Rubber përçues | Prodhuesi i produkteve të nxjerrjes së silikonit
Rubber përçues | prodhues rul gome silikoni

personalizoni Produktet e gomës silikoni

Produktet e tubave dhe zorrëve prej gome silikoni janë pjesë të njohura të transportit në shumë makina farmaceutike ose të vogla të nevojshme për jetën, të cilat kanë lëngun e brendshëm ose të jashtëm ose ajrin gjatë punës ose funksionimit. Për shkak se materialet e transportit ose lëngu ose ajri me vetitë e temperaturës së nxehtësisë, temperaturës nën zero, artikullit të madh, acidit ose alkalin… si performanca ekstreme që materialet e tjera nuk mund t'i rezistojnë, në këtë kohë silikoni me vetitë e tij fleksibël parandalon avantazhin. një material i mirë dhe ekonomik për t'u zgjedhur.

Për të mbuluar pjesën më të madhe të gamës së aplikimit të mjediseve të ndryshme dhe materialeve të transportit, zorra dhe tubi ynë prej gome silikoni janë përshtatur në mënyrë sakrifikuese ndaj materialeve përforcuese rezistente ndaj temperaturave të larta, rezistente ndaj temperaturës së ulët, zorrë super të butë ose të fortë, anti-acid dhe anti-alkali, materiale përforcuese… për të përmbushur 80% dobinë e klientëve. Me inxhinierin dhe teknikun me përvojë, udhëzuesi më profesional dhe i disponueshëm do të furnizohet nga kompania jonë. Ju lutem mos hezitoni të më tregoni kërkesat tuaja, dizajnin tuaj, apo edhe vizatimin tuaj.

PRODUKTET SILIKONI
0 +

Mësoni më shumë Tuba dhe zorra juaj e gomës silikoni me ne

Tubi dhe tubi dhe çorape gome silikoni është një lloj tubi cilindrik i zbrazët i lidhjes i bërë nga materiale gome silikoni të cilat nxirren përbërjen e gomës silikoni pasi përzihen mjaftueshëm dhe grupojnë lloje të ndryshme dhe modele specifike zorrësh për të përmbushur kërkesat e ndryshme të aplikimit në pajisje ose makineri të ndryshme në industri ose jetë si p.sh. Makinat e dializës, Tubat e ftohësit, Tubat e thithjes dhe mbushjes, Tubat e gatimit me ujë të nxehtë dhe me avull, Linjat e transportit, Tubat e fermentimit të depërtueshëm, Tubat e ajrit të kompresuar, Tubat mbrojtëse, Industritë ushqimore dhe farmaceutike, shpimi i silikonit me platin…

Nuk e dini se me çfarë të filloni?

Merrni një zgjidhje për të gjitha produktet e gomës silikoni

Rreth kompanisë

na kontaktoni

Shitja me shumicë Suconvey mund të jetë e lehtë dhe e sigurt.

Pavarësisht se çfarë lloj produktesh gome silikoni dëshironi, bazuar në përvojën tonë të gjerë, ne mund ta prodhojmë dhe furnizojmë atë.

Pa pagesë Konsultimi

Merrni një kuotë të lirë

FAQ

Pyetjet dhe përgjigjet më të shpeshta

Ne jemi profesionistë të produkteve silikoni prodhuesi mund të ofrojë sistemin më të plotë të produkteve nga Fletë gome silikoni me temperaturë të lartë, tub gome silikoni, vula silikoni me porosi, rul gome silikoni me stampim të nxehtë, thasë me vulë vakum gome silikoni dhe të tjera pjesë silikoni me porosi të madhësive dhe llojeve të ndryshme për aplikime të ndryshme.

Tubat silikoni përdoren më së shpeshti si një material tubash fleksibël dhe i qëndrueshëm për aplikime mjekësore, industriale, automobilistike dhe të hapësirës ajrore. Tubat janë bërë nga një gome speciale silikoni e cila është shumë rezistente ndaj temperaturave ekstreme dhe ekspozimit kimik. Kjo i bën ato ideale për t'u përdorur në mjedise të vështira dhe aplikime afatgjata. Tubi silikoni mund të prodhohet në madhësi, forma, ngjyra dhe trashësi muri të ndryshme për të përmbushur nevojat specifike të çdo aplikacioni.

Përdoret në industrinë e automobilave

Tuba silikoni përdoret zakonisht për një sërë aplikimesh në industrinë e automobilave. Shpesh përdoret për të siguruar zorrët dhe pjesët e tjera në sistemet e automobilave si ajri i kondicionuar, linjat e karburantit, sistemet e frenave dhe më shumë. Tubi silikoni mund të përdoret gjithashtu për instalime elektrike në shtëpi, gjë që ndihmon në mbrojtjen e tij nga nxehtësia dhe kushtet e tjera mjedisore. Përveç kësaj, tubi silikoni mund të përdoret për aplikime të linjës vakum që kërkojnë fleksibilitet ose rritje të rezistencës ndaj luhatjeve të temperaturës. Për më tepër, tubi silikoni është ideal për transferimin e lëngjeve si në mjedise me presion të lartë ashtu edhe në presion të ulët për shkak të vetive të tij të forta ngjitëse dhe qëndrueshmërisë ekstreme.

Përdorimi në aplikime mjekësore

Tubat silikoni përdoren zakonisht në aplikime mjekësore si kateterët, stentet dhe tubat për sistemet e shpërndarjes së barnave. Kateterët janë tuba të vegjël fleksibël që mund të futen në trup për të ndihmuar në dërgimin e ilaçeve ose lëngjeve të tjera direkt në një pjesë të caktuar të trupit. Stentet janë tuba të vegjël rrjetë të zgjerueshëm që mund të përdoren për të hapur një arterie të bllokuar ose një rrugë tjetër brenda trupit. Ato mund të përdoren gjithashtu për të ofruar mbështetje për enët e gjakut të dobësuara. Së fundmi, tubi silikoni përdoret shpesh në sistemet komplekse të shpërndarjes së barnave për të shpërndarë me saktësi dhe siguri medikamentet direkt në qarkullimin e gjakut nëpërmjet IV ose shiringave.

tjetër

Tubi silikoni është një material tepër i gjithanshëm që përdoret në një sërë aplikimesh. Përdorimi më i zakonshëm i tij është transportimi i lëngjeve dhe gazeve, kryesisht sepse rezistenca e tij ndaj temperaturës e bën atë ideal për këtë qëllim. Tubi silikoni mund t'i rezistojë temperaturave që variojnë nga -100°F deri në 500°F, kështu që është i përshtatshëm për aplikime që kërkojnë transferimin e lëngjeve të ngrohura ose të ftohura. Kjo e bën atë të shkëlqyeshëm për pajisjet mjekësore dhe pajisjet laboratorike që kërkojnë transferimin e lëngjeve të nxehta dhe të ftohta.

Përveçse është rezistent ndaj temperaturës, tubi silikoni ka gjithashtu aftësi të mëdha rezistence ndaj kimikateve për shkak të natyrës së tij inerte. Mund të përdoret në shumë mjedise industriale pasi i reziston shumicës së acideve, bazave, vajrave, yndyrave dhe tretësve, si dhe rrezatimit UV dhe ekspozimit të ozonit. Kjo e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për transferimin e lëngjeve të kategorisë ushqimore, si p.sh. proceset e prodhimit të birrës ose të verës, ku duhen ruajtur kushtet sanitare.

Së fundi, tubi silikoni përdoret gjithashtu gjerësisht në aplikimet e automobilave për shkak të fleksibilitetit dhe aftësisë së tij për t'i bërë ballë temperaturave ekstreme pa u ngurtësuar ose humbur forma me kalimin e kohës. Gjendet zakonisht në sistemet e ftohjes së motorit ku lëngu i nxehtë duhet të rrjedhë nëpër hapësira të ngushta pa shkaktuar dëme ose rrjedhje për shkak të elasticitetit të tij të fortë.

 1. Ju lutemi konfirmoni kërkesën tuaj të kërkimit si dobishmëri.
 2. Ju lutemi matni madhësinë e vendit tuaj të aplikimit dhe numëroni sasinë. Nëse keni vizatim, më mirë na dërgoni. Nëse nuk keni vizatim, ju lutem më tregoni aplikacionin tuaj dhe më tregoni se ku dëshironi ta përdorni, më mirë të njihni modelin e pajisjes së aplikimit, ne mund të bëjmë vizatim ose zgjidhje për ju.
 3. Ne do të bëjmë vizatim sipas kërkesave tuaja ose produkteve të kërkuara foto ose foto.
 4. Ju lutemi konfirmoni madhësinë dhe sasinë, veçanërisht specifikimet e asaj që dëshironi, në mënyrë që të mund të jap udhëzuesin dhe sugjerimet më të sakta.
 5. Marrja e mostrave si kërkesat dhe aplikacionet tuaja të sakta.
 6. Testimi dhe konfirmimi i mostrave dhe përmirësimi nëse është e nevojshme.
 7. Vendosja e porosisë dhe përgatitja e prodhimit.
 8. Organizoni dorëzimin pas testit jashtë magazinës.
 9. Shërbimi pas shitjes ndjek gjithmonë mallrat.

Para blerjes: Jepni udhëzuesin më profesional për zgjedhjen e produkteve ose sistemit të duhur të shërbimit.

Pas blerjes: Garanci për 1 ose 2 vjet si aplikim dhe kërkesat tuaja. Çdo dëmtim do të riparohet ose zëvendësohet i ri gjatë garancisë për sa kohë që produktet përdoren në mënyrën e duhur dhe konsumim normal të produkteve, përveç çdo prishjeje për arsye personale.

Pas shitjes: Jepni gjithmonë sugjerimet më profesionale për statusin e punës së produkteve, jepni mbështetje për klientët zhvillimet e marketingut të biznesit të markës së tyre. Riparoni gjithmonë për sa kohë që ne vazhdojmë bashkëpunimin.

Tubi silikoni është një material i gjithanshëm që mund të përdoret në mënyra të ndryshme. Është në dispozicion në madhësi dhe ngjyra të ndryshme, duke e bërë atë të përsosur për një sërë projektesh. Këtu janë disa këshilla se si të blini tub silikoni dhe ku mund ta gjeni atë. Është gjithashtu e rëndësishme të blini tubin e madhësisë së duhur për projektin tuaj. Ju duhet t'i tregoni prodhuesit të zorrës së silikonit pikat e mëposhtme për të bërë tubin silikoni me cilësi të lartë që ju nevojitet:

 1. Diametrat e brendshëm dhe të jashtëm, dimensionet
 2. Forca elastike
 3. Ngjyra
 4. Aplikacion
 5. Kërkesa të veçanta
 1. Në kopsht, tubi silikoni mund të përdoret si një sistem ujitjeje me pika për të ujitur bimët.
 2. Mund të përdoret gjithashtu si zorrë për larjen e makinave ose ujitjen e kopshteve.
 3. Tubi silikoni është i përsosur për t'u përdorur në kuzhinë si një zorrë ushqimore për transferimin e lëngjeve ose përbërësve. Tenxhere kafeje, kazan, hekur, tenxhere orizi, fërgesë, sterilizues, shpërndarës uji, pulpëbërës, bukëbërës, pajisje djegëse, ngrohës uji, etj.
 4. Në punishte, ai mund të përdoret si një zorrë fleksibël për të lëvizur ajrin ose vajin përreth dhe nuk përkulet lehtë si zorrët metalikë.
 5. Për mjeshtrit dhe artistët, tubat silikoni mund të përdoren si një material fleksibël i formimit që është i lehtë për t'u formësuar dhe jo toksik.
 6. Për njerëzit me aftësi të kufizuara, tubi silikoni mund të përdoret për të bërë një kapje dore për njerëzit që kanë vështirësi në përdorimin e mjeteve ose të arrijnë diçka në një raft të lartë.
 7. Tubi silikoni bën gjithashtu një material ndërtimi të shkëlqyer që është i lehtë dhe i fortë dhe nuk ndryshket si metali.
 8. Tuba silikoni përdoret shpesh në aplikime mjekësore, të tilla si në linjat intravenoze (IV) dhe tubat e grumbullimit të gjakut. Përdoret për të përcjellë ajrin, ujin ose lëngjet e tjera përmes pajisjeve dhe pajisjeve mjekësore. Zorra e bërë nga silikoni është inerte dhe jo toksike, duke e bërë atë një zgjedhje të sigurt për përdorim në spitale dhe objekte të tjera të kujdesit shëndetësor. Ai gjithashtu i reziston degradimit nga nxehtësia dhe kimikatet, duke e bërë atë një opsion të besueshëm për përcjelljen e lëngjeve në mjedise të vështira.

Instalimi i tubave silikoni mund të duket si një detyrë e frikshme, por me disa këshilla dhe truke mund të jetë një fllad. Hapi i parë është të matni gjatësinë e tubit që ju nevojitet. Sigurohuni që të shtoni disa centimetra shtesë për pajisje dhe lidhje.

Më pas, prisni tubin në madhësi duke përdorur një thikë të mprehtë ose gërshërë. Kini kujdes që të mos e preni tubin shumë afër pajisjes, pasi kjo do ta bëjë të vështirë lidhjen.

Tani që tubi është prerë në madhësi, është koha për të instaluar pajisjet. Ekzistojnë disa lloje të pajisjeve të disponueshme, prandaj sigurohuni që të zgjidhni ato që i përshtaten nevojave tuaja. Pajisjet me rrëshqitje janë të lehta për t'u përdorur dhe nuk kërkojnë mjete, ndërsa pajisjet me fileto ofrojnë një lidhje më të sigurt. Pajisjet e montimit të pompës vijnë gjithashtu në madhësi të ndryshme dhe funksionojnë mirë për lidhjen e tubave.

Së fundmi, është e rëndësishme të përdorni ngjitësin e duhur për aplikimin tuaj.

Merrni nevojat tuaja me ekspertin tonë

Suconvey Rubber prodhon një gamë të gjerë produktesh gome. Nga komponimet bazë komerciale deri te fletët shumë teknike që të përputhen me specifikimet e rrepta të klientit.