Përçues gome

Kërko
Mbyllni këtë kuti kërkimi.

Shtrat Impact & Bar Impact për Transportues

Ne jemi prodhues poliuretani të shtretërve dhe bareve me ndikim transportues në Kinë. Qëllimi kryesor i shtratit të goditjes është të mbështesë rripin transportues në pikat ku ngarkesat e rënda e bëjnë atë të përkulet ose të ulet. Kjo redukton gërryerjen në sipërfaqen e poshtme të rripit, si dhe derdhjen dhe grumbullimin përgjatë anëve të tij për shkak të fërkimit midis tyre dhe kornizave ose rrotullave të tyre mbështetës. Shtretërit e goditjes mbrojnë gjithashtu komponentët e tjerë nga ngarkimi i goditjes i shkaktuar nga materialet lëvizëse, të cilat përfundimisht mund të çojnë në dështim strukturor nëse nuk trajtohen.

rrip transportieri Impact Bed & bars PRODHUESI

Key Features

 • Aplikimi: Gjerësia e rripit 650mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1400mm, 1600mm, 1800mm, 2000mm, 2200mm
 • Përmirësoni efikasitetin e prodhimit
 • E rregullueshme dhe e lehtë për t'u instaluar
 • Parandaloni shfaqjen e forcës së pabarabartë
 • Zvogëloni dëmtimin e materialit nga ndikimi
 • UHMW-PE rezistente ndaj konsumit, e cila mund të zvogëlojë rezistencën ndaj fërkimit dhe të zgjasë jetën
 • Gomë elastike e lartë e shiritit të goditjes
 • Pjesë çeliku me rezistencë të lartë, të lehta dhe të pandryshkshme, të lehta për t'u instaluar
 • Përdoret në termocentrale, miniera, port, fabrikë çimentoje, fabrika ushqimore

Shërbimi ynë

Aplikacion

Gjatësia e shiritit të ndikimit

Sasia e shiritit të ndikimit

peshë

Rrip 650 mm

1220mm

2

2

2

9kg

11kg

16kg

Rrip 800 mm

1220mm

2

2

2

Rrip 1000 mm

1220mm

3

3

3

Rrip 1200 mm

1220mm

3

3

3

Rrip 1400 mm

1400mm

4

4

4

10.5kg

12.5kg

18.5kg

Rrip 1600 mm

1400mm

4

4

4

Rrip 1800 mm

1524mm

5

5

5

11.5kg

14kg

20kg

Rrip 2000 mm

1524mm

5

5

5

Fleta e të dhënave të parametrave të shiritit të ndikimit

Artikull

Parametër

Lloji Standard

Lloji i lartë elastik

Downhole Lloji

Pjesa UHMWPE

Ngjyra

blu

blu

e zezë

Forca e thyerjes në tërheqje

MPA

23

23

20

Zgjatimi në pushim

%

300

300

250

Fortësi

Shore A

60-70

60-70

65-75

pastrim

cm3

0.053

0.053

0.08

Dendësi

g / cm3

0.93-0.94

0.93-0.94

1.13

Pjesë gome me elasticitet të lartë

Fortësi

Shore A

60-65

45-50

60-65

Forca e Zgjatjes

MPA

19

19

19

Zgjatimi në pushim

%

400

400

400

Pjesë metalike

Tipi

Alumini Alloy

Forca e Lidhjes

Lidhja e PE dhe gome

N / mm

≥ 10

≥ 10

≥ 10

Lidhja e metalit dhe gomës

N / mm

≥ 10

≥ 10

≥ 10

Rreth kompanisë

FABRIKE Produkte poliuretani me porosi profesionale

Suconvey është një prodhues profesionist i produkteve të gomës silikoni dhe PU që zgjedh lëndët e para të cilësisë më të lartë nga e gjithë bota si përvojën tonë të gjatë në këtë industri pasi krahasojmë materialet nga vende dhe rrethe të ndryshme, ne heqim qafe materialet me çdo reagim dhe produkt të keq .

Pa pagesë Konsultimi

Pjesë Uretani për Sistemin Transportues

Ne kemi zhvilluar një seri rrotullash poliuretani me cilësi të lartë me performancë të lartë, rrota poliuretani, skaj prej gome poliuretani, dyshekë ekrani poliuretani, fletë poliuretani, produkte uretani me porosi etj. Poliuretani është një material i gjithanshëm që mund të përdoret për të prodhuar produkte në mënyra të ndryshme. Ekzistojnë tre lloje kryesore të pjesëve poliuretani: të derdhura, të ekstruduara dhe të derdhura. Çdo lloj ka përfitimet e veta unike.

Konsumatorë të Gëzuar

Vit pas viti, industri të shumta e njohin Suconvey Rubber si lider në cilësi, shërbim dhe inovacion. Ne jemi krenarë që jemi një nga prodhuesit më të mirë të produkteve të gomës në botë.

Gif
Gif
Laboratori universitar
Lexo më shumë
Kam pak më shumë se një vit që punoj me ta dhe më duhet të them që në përgjithësi jam i kënaqur. Produkti ka funksionuar siç shpresoja, me shumë pak probleme. Shërbimi ndaj klientit ka qenë gjithashtu i përgjegjshëm dhe i dobishëm. Në përgjithësi, unë do t'ua rekomandoja produktin e tyre të tjerëve në treg për gomën.
bajdosë
bajdosë
Prodhuesit e automobilave
Lexo më shumë
Ky është një prodhues kinez me të cilin jam i kënaqur. Pavarësisht nga COVID-19, transporti është vonuar. Por më pëlqejnë prodhuesit profesionistë si ky.
Ariel
Ariel
Fabrika e Ushqimit
Lexo më shumë
I jam shumë mirënjohëse Stephanie për këshillat e duhura për projektin tim. Dorëzimi i shpejtë i shpejtë i shpejtë.
Kodi
Kodi
Projekti i Pellgut të Peshqve
Lexo më shumë
Bëra shumë kërkime përpara se të blija produktet e gomës dhe në fund shkova me Suconvey Rubber. Jam shumë i lumtur që e bëra! Ata janë një furnizues super i besueshëm dhe ekspertë profesionistë të gomës.
I mëparshëm
Tjetër

Pyetjet më të shpeshta

Këtu janë pyetjet dhe përgjigjet më të shpeshta se si të blini produkte poliuretani të personalizuara

Çfarë është një shtrat me ndikim transportues? Një shtrat me ndikim transportues është një komponent thelbësor i çdo sistemi transportues që ndihmon në mbrojtjen e rripit nga dëmtimet për shkak të materialeve të rënda ose gërryese. Ai përbëhet nga blloqe gome që mbahen së bashku në një kornizë metalike, e cila mund të jetë ose e fiksuar ose e rregullueshme në varësi të kërkesave të sistemit. Ky lloj shtrati thith goditjet dhe e shpërndan atë në mënyrë të barabartë në të gjithë gjatësinë e rripit, duke lejuar funksionim më të qetë dhe më të sigurt.

Përfitimet e përdorimit të shtretërve me ndikim transportues shtrihen përtej rritjes së performancës dhe besueshmërisë operacionale. Përveç këtyre veçorive, ato ofrojnë kursime në kosto për shkak të çmimit të tyre të ulët të blerjes dhe jetëgjatësisë së gjatë të shërbimit. Për më tepër, dizajni i tyre ndihmon në reduktimin e niveleve të zhurmës që krijohen nga objektet e rënda që bien mbi to në krahasim me tapetat tradicionale të gomës ose pllakat metalike të përdorura për qëllime të ngjashme. Si të tilla, ato janë një zgjedhje ideale për objektet që kërkojnë një mënyrë me kosto efektive për të përmirësuar produktivitetin duke ruajtur nivelet e rehatisë së punonjësve. Kjo jo vetëm që siguron funksionim të sigurt me kohë minimale joproduktive, por gjithashtu parandalon riparimet e kushtueshme që mund të ndodhin kur rripat vendosen në konsum të tepërt pa mbrojtjen e duhur.

 1. Ju lutemi konfirmoni kërkesën tuaj të kërkimit si dobishmëri.
 2. Ju lutemi matni madhësinë e vendit tuaj të aplikimit dhe numëroni sasinë. Nëse keni vizatim, më mirë na dërgoni. Nëse nuk keni vizatim, ju lutem më tregoni aplikacionin tuaj dhe më tregoni se ku dëshironi ta përdorni, më mirë të njihni modelin e pajisjes së aplikimit, ne mund të bëjmë vizatim ose zgjidhje për ju.
 3. Ne do të bëjmë vizatim sipas kërkesave tuaja ose produkteve të kërkuara foto ose foto.
 4. Ju lutemi konfirmoni madhësinë dhe sasinë, veçanërisht specifikimet e asaj që dëshironi, në mënyrë që të mund të jap udhëzuesin dhe sugjerimet më të sakta.
 5. Marrja e mostrave si kërkesat dhe aplikacionet tuaja të sakta.
 6. Testimi dhe konfirmimi i mostrave dhe përmirësimi nëse është e nevojshme.
 7. Vendosja e porosisë dhe përgatitja e prodhimit.
 8. Organizoni dorëzimin pas testit jashtë magazinës.
 9. Shërbimi pas shitjes ndjek gjithmonë mallrat.

Para blerjes: Jepni udhëzuesin më profesional për zgjedhjen e produkteve ose sistemit të duhur të shërbimit.

Pas blerjes: Garanci për 1 ose 2 vjet si aplikim dhe kërkesat tuaja. Çdo dëmtim do të riparohet ose zëvendësohet i ri gjatë garancisë për sa kohë që produktet përdoren në mënyrën e duhur dhe konsumim normal të produkteve, përveç çdo prishjeje për arsye personale.

Pas shitjes: Jepni gjithmonë sugjerimet më profesionale për statusin e punës së produkteve, jepni mbështetje për klientët zhvillimet e marketingut të biznesit të markës së tyre. Riparoni gjithmonë për sa kohë që ne vazhdojmë bashkëpunimin.

Po, ne mund të ofrojmë mostrën ekzistuese falas, por një tarifë e vogël për modelin me porosi, klientët e rinj pritet të paguajnë për koston e dorëzimit, tarifa e mostrës do të zbritet nga pagesa për porosinë zyrtare. 

Për produktin ekzistues, duhen 1-2 ditë; Nëse dëshironi dizajnin tuaj, mund të duhen 3-5 ditë në varësi të përmbajtjes suaj të dizajnit. 

Ne kemi departamentin tonë të QC të fuqizuar me një ekip profesional të QC. "Cilësia Së pari, Fokusimi në Cutomer" është politika jonë e cilësisë dhe ne kemi Kontrollin e Cilësisë në hyrje / Kontrollin e cilësisë në proces / Kontrollin e cilësisë dalëse përgjatë operacioneve tona të fabrikës.

Për t'i bërë ballë të gjitha kërkesave të mësipërme ekstreme të mjedisit të punës, Suconvey duhet të zgjedhë lëndët e para të cilësisë më të mirë të cilat jo vetëm që mund të prodhojnë produkte silikoni me performancë të mirë, por gjithashtu kanë shumë avantazhe të jashtëzakonshme, të tilla si nuk do të kalojnë në të verdhë as të përdoren për një kohë të gjatë, nuk do të bëhet i brishtë, thyhet lehtë, nuk do të tkurret ose zgjerohet edhe pse përdoret për një kohë të gjatë, gjithashtu nuk do të ndryshojë lehtësisht specifikimet për të ndikuar në funksionimin e makinës suaj. Vetëm në bazë të kontrollit të cilësisë së mësipërme, produktet silikoni mund të servisohen për një kohë të gjatë për të kursyer energjinë tuaj për t'i zëvendësuar ato dhe kohën tuaj të pritjes për zëvendësimin në mënyrë që produktiviteti të jetë i lartë.

Merrni nevojat tuaja me ekspertin tonë

Suconvey Rubber prodhon një gamë të gjerë produktesh gome. Nga komponimet bazë komerciale deri te fletët shumë teknike që të përputhen me specifikimet e rrepta të klientit.