Përçues gome

Kërko
Mbyllni këtë kuti kërkimi.

Pllakë veshjesh qeramike për gropë, plesht, tanke

Astar i përbërë prej gome qeramike SUCONVEY është i ngulitur në tulla të posaçme gome ose qeramikë cilindrik korundi rezistente ndaj konsumit, me shtresën CN ose bulonat e çelikut të salduar me bulonat e çelikut të lidhur për të formuar një tufë. Tufa është e përshtatshme për të gjitha llojet e hinkave, ka rezistencë të fortë ndaj konsumit, rezistencë ndaj goditjes, rezistencë ndaj korrozionit, është materiali më i avancuar ndaj konsumit, i përdorur gjerësisht në termocentrale, qymyr, miniera, porte dhe pjesë të tjera të mëdha të materialit që përcjell hinkë, kosh. , etj.

Të ndryshme me porosi Veshje qeramike

Furnizues veshjesh me veshje qeramike me mbështetje të personalizuar prej gome

Pllakë çeliku me rreshtim qeramike dhe gome

Key Features:

 • Qeramikë alumini korund me fortësi mbi HAR85
 • Formula e ngurtësuar e qeramikës siguron që qeramika të mos thyhet lehtë
 • Çdo qeramikë ka një rrufe depërtuese që kalon nëpër pllakën e poshtme të çelikut dhe është ngjitur fort me siguri të dyfishtë
 • Rezistent ndaj konsumit të lartë dhe Mati mund të përshtatet sipas madhësisë
 • Instalohet lehtësisht - duke reduktuar kohën dhe kostot e instalimit intensiv të punës.

Astar prej qeramike me suport gome

Key Features:

 • Shtresa lidhëse e ftohtë CN
 • Lidhje e shkëlqyeshme: Qeramika, goma dhe pllaka e çelikut janë të lidhura përgjithmonë përmes procesit tonë të formimit special dhe të vullkanizimit të nxehtë.
 • Miratoni një formulë të re të gomës rezistente ndaj acideve dhe alkaleve
 • Astar qeramike me shirita veshin, vrima bulonash, priza janë të gjitha të disponueshme
 • Është e lehtë për t'u instaluar në vend. dhe jashtëzakonisht rezistente ndaj konsumit
 • Madhësia dhe trashësia e personalizuar

pllakë e goditjes me astar qeramike poliuretani

Key Features:

 • Sipërfaqe tërheqëse e lartë - Parandaloni rrëshqitjet dhe rëniet
 • Rezistente ndaj konsumit të lartë
 • Shkarkoni ujin dhe vajin në kohë
 • Përmirëson sigurinë në vendin e punës
 • Tapeti mund të përshtatet sipas madhësisë
 • Instalohet lehtësisht - duke reduktuar kohën dhe kostot e instalimit intensiv të punës.

Pllakë e veshjes me veshje qeramike prej alumini me porosi

Key Features:

 • Rezistenca ndaj gërryerjes: 10 herë më e mirë se tubat e zakonshëm në të njëjtat kushte
 • Rezistenca ndaj korrozionit: rreshtimi qeramik dhe ngjitësit inorganikë mund t'i rezistojnë korrozionit të acidit dhe alkalit
 • Kundër gërryerjes: Mund t'i rezistojë pastrimit të materialit të grimcave më të mëdha pa u thyer
 • Brenda dhe jashtë astarit është i qetë: The
  sipërfaqja e lëmuar lejon që materiali të kalojë lirshëm pa u varur ose bllokuar.
 • Instalim i lehtë: 1/3 më i lehtë se i zakonshëm tuba, i lehtë për t'u transportuar, kursim i punës, më i lehtë dhe më i shpejtë për t'u instaluar, lehtësisht për të vendosur tubacionin më lart, zvogëloni ngarkesën e pajisjeve mbajtëse të varëses
  dhe kurseni koston e materialit;

Mbështetje qeramike Veshje mat

Specifikimi i pllakës së veshjes qeramike

Nr i porosisë

L x P x T (mm)

Trashësia qeramike (mm)

Trashësia e gomës (mm)

Trashësia e çelikut (mm)

SU-CR-2515

250x250x15

5

5

5

SU-CR-3016

300x300x16

8

4

4

SU-CR-5025

500x500x25

15

4

6

SU-CR-5030

500x600x30

20

6

4

SU-CR-6035

600x300x35

25

6

4

SU-CR-4038

400x500x38

25

7

6

SU-CR-3050

300x400x50

30

12

8

SU-CR-3063

300x300x63

50

7

6

SU-CR-3013

300x400x130

100

18

12

* Mbështet personalizimin jo standard

Ne jemi të vetëdijshëm për

Cilësia e produkteve me porosi Ceramic Liner

Shërbimi Profesional

Rreth Pllakave me veshje kompozite prej gome qeramike

Pllakat e veshjes prej qeramike janë një nga materialet më të njohura dhe më të gjithanshme që mund të përdoren si një alternativë ndaj veshjeve tradicionale të çelikut dhe metaleve të tjera. Këto pllaka qeramike përdoren gjerësisht në industri të ndryshme, duke përfshirë minierat, çimento, prodhimin e energjisë dhe prodhimin e çelikut. Vetitë unike të materialeve qeramike i bëjnë ato ideale për përdorim në aplikime ku veshja e gërryes është një shqetësim. Këto pllaka ofrojnë rezistencë të shkëlqyeshme ndaj konsumit, dëmtimit nga ndikimi dhe korrozionit.

Si prodhues i pllakave të veshjes së qeramikës, ne e kuptojmë rëndësinë e prodhimit të produkteve me cilësi të lartë që plotësojnë nevojat specifike të klientëve tanë. Ekipi ynë me përvojë punon ngushtë me klientët për të hartuar zgjidhje me porosi që përputhen saktësisht me kërkesat e tyre. Ne përdorim teknika të avancuara si shtypja e nxehtë ose derdhja me injeksion për të siguruar që produktet tona të kenë densitet dhe forcë uniforme në të gjithë pjatën.

Kontroll rigoroz i cilësisë

Procesi i përsosur i testimit

Në objektin tonë të prodhimit, ne përdorim procese rigoroze të kontrollit të cilësisë në çdo hap të prodhimit. Ne i nënshtrojmë çdo grup të lëndës së parë procedurave strikte të testimit përpara se të hyjë në linjën tonë të prodhimit. Ekipi ynë i përkushtuar kryen gjithashtu kontrolle të gjera të cilësisë së produkteve të gatshme duke përdorur pajisje më të fundit për t'u siguruar që ato i përmbahen standardeve të industrisë si specifikimet ASTM ose DIN.

Gjashtë Proceset e Inspektimit të Produkteve:

1. Prova e pasurisë materiale.
2.Test mostër.
3. Vullkanizimi i temperaturës së makinës dhe testi i kohës së funksionimit.
4.Inspektimi i pamjes së produktit të përfunduar.
5. Sasia, specifikimi dhe inspektimi i numrit të modelit.
6.Inspektimi i paketimit.

Pyetjet dhe përgjigjet më të shpeshta

FAQ

Pllakat qeramike ofrojnë disa përparësi kur përdoren si pllaka veshjeje. Së pari, ato janë jashtëzakonisht të forta dhe të qëndrueshme, duke i bërë ato rezistente ndaj gërryerjes dhe goditjes. Kjo do të thotë se ato mund të përballojnë ngarkesa të rënda pa u plasaritur apo prishur lehtë, duke zgjatur kështu jetëgjatësinë e tyre.

Së dyti, pllakat qeramike kanë një rezistencë të lartë ndaj korrozionit dhe sulmit kimik. Ato nuk reagojnë me shumicën e kimikateve, gjë që i bën ato ideale për përdorim në mjedise të ashpra ku ekspozimi ndaj materialeve gërryese ose lëngjeve gërryese është i zakonshëm.

Së fundi, pllakat qeramike kanë veti të shkëlqyera të qëndrueshmërisë termike. Ato mund t'i rezistojnë temperaturave ekstreme pa humbur forcën ose formën e tyre, gjë që i bën ato të përshtatshme për përdorim në aplikime të tilla si furrat dhe furrat me temperaturë të lartë.

Në përgjithësi, përdorimi i pllakave qeramike si pllaka veshjeje ofron shumë përfitime mbi veshjet tradicionale të çelikut. Ato janë më të qëndrueshme, rezistente ndaj korrozionit dhe kimikateve dhe kanë veti të shkëlqyera termike që i bëjnë ato ideale për përdorim në aplikime industriale kërkuese.

 

Përshtatja është thelbësore kur bëhet fjalë për pllakat e veshjes së qeramikës. Çdo aplikim kërkon një lloj specifik të pllakës së veshjes për të maksimizuar jetëgjatësinë dhe efikasitetin, dhe këtu hyjnë opsionet e personalizimit. Në kompaninë tonë, ne ofrojmë një sërë opsionesh personalizimi për pllakat tona të astarit për të siguruar që ato i përshtaten nevojave specifike të çdo klienti.

Një opsion i rëndësishëm personalizimi që ne ofrojmë është fleksibiliteti i madhësisë. Ne mund të krijojmë veshje me veshje qeramike në madhësi dhe forma të ndryshme, duke u siguruar që ato të përshtaten në mënyrë të përsosur në pajisjet ku do të instalohen. Kjo jo vetëm që rrit performancën, por gjithashtu redukton kohën e ndërprerjes dhe kostot e mirëmbajtjes për klientët.

Një aspekt tjetër kritik i opsioneve të personalizimit është zgjedhja e materialit. Ne e kuptojmë se aplikime të ndryshme kërkojnë lloje të ndryshme qeramike me veti të ndryshme si fortësia, qëndrueshmëria ose rezistenca kimike. Prandaj, ne punojmë ngushtë me klientët tanë për të përcaktuar se cilat materiale i përshtaten më mirë nevojave të tyre përpara se të prodhojmë pllaka veshjesh me porosi të dizajnuara për t'i bërë ballë kushteve më të vështira duke maksimizuar produktivitetin me kalimin e kohës.

Rreth kompanisë

Fabrika e gomës me porosi profesionale dhe eksperte

Shitja me shumicë Suconvey mund të jetë e lehtë dhe e sigurt.

Suconvey është një prodhues profesionist i produkteve të gomës që zgjedh lëndët e para të cilësisë më të lartë nga e gjithë bota si përvojën tonë të gjatë në këtë industri pasi krahasojmë materialet nga vende dhe rrethe të ndryshme, ne i heqim qafe materialet me çdo reagim dhe produkt të keq.

Pa pagesë Konsultimi

Merrni një kuotë të lirë

Merrni nevojat tuaja me ekspertin tonë

Suconvey Rubber prodhon një gamë të gjerë produktesh gome. Nga komponimet bazë komerciale deri te fletët shumë teknike që të përputhen me specifikimet e rrepta të klientit.