Спроведување на гума

ВАШАТА ДОВЕРБА ЕДНА СТОП

КИНА ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ПРОИЗВОДИ НА ГУМНИ со висок квалитет

Систем на производи:

За нас
SUCONVEY

Основана во 2014 година, Shenzhen Suconvey Rubber Products Co., Ltd лоцирана во градот Шенжен, лежи на југоисточниот брег на Кина. Нашата компанија произведува секаков вид гумени плочи, гумени цевки, гумени ленти, силиконски тркала за пренос на топлина, силиконски плочи за златно печат, силиконски заптивни прстени и средство за чистење транспортери, первази за транспортери, душеци за безбедност на опремата итн. Во моментов, компанијата покрива на површина од 3900 метри квадратни и има 150 вработени, вклучувајќи 30 технички менаџерски персонал од различни типови. Регистрираниот капитал на компанијата е 5 милиони, а годишната вредност на производството е 70 милиони јуани. Искрено ги поздравуваме домашните и странските трговци да ги посетат и преговараат.

CE & ACS ОДОБРЕНИ

SUCONVEY нуди висококвалитетни прилагодени гумени производи

Ние произведуваме широк спектар на гумени производи за сите ваши станбени, индустриски и лични потреби. Добијте БЕСПЛАТНА проценка за вашиот сопствен проект за гума. Без разлика колку е голем или мал проектот, можете да им верувате на нашите стручни занаетчии да го испорачаат навреме.

Силиконски гумен лист

Силиконскиот гумен лист е широко користен во индустриите на кои им треба добро абење абразивни материјали, може да се направи на различен тип за различни комплицирани опкружувања.

Силиконска гумена цевка и лента

Силиконските гумени цевки и ленти се неопходен дел во полето за примена на заптивки и поврзување, нашата фабрика ја приспособува секоја големина и спецификации како точно работната средина. Можете да им верувате на нашите силиконски производи.

Прилагодени силиконски производи

Прилагодените производи од силиконска гума главно се произведуваат и дизајнираат како што е точно корисноста на корисникот, производите на овој систем имаат пофлексибилни карактеристики и потребна суровина со висок квалитет.

Истражете ја нашата сертификација

ACS, ISO 9001:2015, Фабрика за гумени производи одобрена за CE сертификат. Имаме целосни сертификати за сите наши гумени производи!

Суконвејска гума | Сертификат 5
Суконвејска гума | Сертификат 4
Суконвејска гума | Сертификат 3
Суконвејска гума | Сертификат 2

база на знаење

Кои се безбедносните теми на машината за дупчење?

Ризикот е вроден дел од операциите на дупчење и мора да се управува со цел да се обезбеди безбедно работење. Видовите на ризици поврзани со апаратурите за дупчење може да варираат во голема мера ...

НИТРИЛНА гума VS СИЛИКОНСКА гума

Нитрилот и силиконот се два вида гума кои често се користат во производите бидејќи имаат различни својства. Нитрилна гума...

ЗБОРУВАЈ СО НАС, НА ВАША СТРАНА СМЕ

Ги поздравуваме сите видови прашања за гумени производи, големи или мали! Нашата цел е да произведуваме профили за истиснување на гума и производи од кои можете да зависите секој ден. 

Ајде да стапиме во контакт

Контакт Детали за

Шенжен Suconvey Rubber products Co., Ltd.

08:00 – 22.00:XNUMX часот
Понеделник - петок

Локација

Индустриски парк Ронгличанг, патот Зијинг бр. 4, округ Лонганг, Сити Шенжен

Контактирајте нѐ

Мобилен / Whatsapp: +86 13246961981
Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Добијте ги вашите потреби со нашиот експерт

Suconvey Rubber произведува сеопфатен асортиман на гумени производи. Од основни комерцијални соединенија до високо технички листови за да одговараат на строгите спецификации на клиентите.